Temnota

10. srpna 2016 v 21:41 | woolcat |  Stories
Zrovna nedávno objevili stavitelé pod klášterem tajnou chodbu. Už se nemůžu dočkat, až ji prozkoumám. Doufám, že mi opat dovolí tam dolů jít.
Ráno, po snídani za ním zajdu. Nejprve protestuje, ale nakonec se nechá obměkčit. Vím, že jiné děti by tam s sebou nevzal, ale mě má rád, stejně jako já jeho. Je pro mě jako otec. A tak jen o pár minut později už stojíme před branou do temnoty. Máme s sebou jen malou lucerničku. Plamínek vesele poskakuje a my se vydáme vstříc prázdnotě.
Nejprve nic nevidím, ale pak si moje oči zvyknou a já málem vykřiknu, když se kolem mých kotníků mihne obrovská krysa. Je tu vlhko. Všude jsou pavučiny a mech. Naskočí mi husí kůže. V mihotavém světle se stíny protahují a jakoby se po mně natahují, jako chapadla neviděných příšer. Najednou už mi nepříjde tak skvělé sem jít. Dostanu strach a tak se raději držím blíž opata. Pochvíli navrhne, že bychom se už mohli vrátit. Nic nenamítám. Otáčíme se k odchodu, když v tom něco zahlédnu koutkem oka. Nic výrazného, ale stejně se po tom otočím. Je to maličký průchod do další chodby. Poukážu na něj a v návalu nového vzrušení navrhnu, že bych to mohla prozkoumat.
Opat nechce, abych tam chodila, ale já už vím jak ho přesvědčit a tak za chviličku prolézám do další chodby. A hned zjišťuji, že to není jen chodba, ale celá, obrovská, jeskyně. Ohromeně zůstanu stát pár kroků od průchodu. Zvednu lucerničku, abych viděla dál, ale světlo vyruší spící netopýry a ti začnou zběsile létat vzduchem. Vylekají mě a já upustím lucerničku, která se po nárazu rozbije a zhasne.
Ocitnu se v naprosté tmě. Slyším jen svůj přerývaný dech a zběsilý tlukot srdce. Nesmím zpanikařit. Otočím se a chci vykročit zpátky, odkud jsem přišla, ale do něčeho narazím. Nebo spíš do někoho. Leknu se a ukročím dozadu, ale za mnou, jakoby podlaha najednou končila a já stoupnu do prázdna. S vřískotem se propadám níž a níž. A pak mé tělo narazí na něco neskutečně tvrdého a rozhostí se naprosté, mrtvé ticho.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama